• Правила прийому

ЕЛЕКТРОННА РЕЄСТРАЦІЯ ДІТЕЙ ДО ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Для батьків надано можливість поставити свою дитину в чергу для отримання місця для своєї дитини в дитячому садку, не виходячи з дому. Для цього необхідно заповнити форму у розділі "Мої заявки" на Офіційному сайті Департаменту освіти Харківської міської ради "Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади" (Харківська міська освітня мережа). Далі можна відслідковувати статус поданої заявки і стежити за просуванням черги. Крім того, є можливість переглянути інформацію про нормативну наповнюваність груп в ДНЗ, про черги в інші дошкільні установи тощо.

Відповідно до статті 12 Закону України "Про дошкільну освіту" від 11.07.2001 № 2628-ІІІ (із змінами) для задоволення потреб громадян України створюються, зокрема, такі дошкільні заклади, як наш:

- дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу для дітей віком від двох місяців до шести (семи) років, у складі якого можуть бути групи загального розвитку, компенсуючого типу, в яких забезпечується дошкільна освіта з урахуванням стану здоров'я, їх розумового, психологічного, фізичного розвитку.

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (із змінами):

- прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі:
- заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
- медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;
- довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
- свідоцтва про народження;
- для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи компенсуючого типу додатково надається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, направлення місцевого органу управління освітою;
- під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, які їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

Відповідно до Порядку комплектування дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 27.03.2006 № 240/165:

- до дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу направляють дітей за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, та встановлюють граничний термін їх перебування місцеві органи управління освітою з урахуванням висновку психолого-медико-педагогічних консультацій для спеціальних дошкільних навчальних закладів;
- прийом дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу здійснюється керівником закладу протягом календарного року на підставі:

-заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

- свідоцтва про народження дитини;

- направлення місцевого органу управління освітою;
- висновку ПМПК;- медичної довідки;- довідки дільничного лікаря про стан здоров'я дитини та епідеміологічне оточення;- довідки про щеплення;- усім дітям з недорозвиненням мовлення рекомендовано мати висновок сурдолога.

- до дошкільних навчальних закладів (груп) з порушеннями мовлення зараховуються діти, які мають тяжкі мовленнєві розлади, ринолалію, заїкуватість, фонетико-фонематичне недорозвинення мовлення при збереженому слусі та інтелекті;
- у групи для дітей з тяжкими мовленнєвими порушеннями зараховуються діти з 2-х років (ринолалія, заїкуватість, загальне недорозвинення, алалія, афазія, дизартрія), з 4-х років (фонетико-фонематичне недорозвинення, дислалія).

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України "Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу" від 25.05.2011 № 1/9-389:

- питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією;
- відмова керівника закладу у прийнятті дитини до дошкільного навчального закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечить діючому законодавству України;
- за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад- керівник закладу зобовязаний прийняти дитину до закладу.